Yumurta Sünger

Yumurta Sünger | Akustik Yanmaz Yumurta Sünger

Yumurta tipinde akustik yalıtım ve ses yalıtımı sağlayan akustik sünger çeşididir. Yanmazlık özelliği katılarak üretilen özel üründür. Standart siyah 30 mm 40 mm 50 mm kalınlıklarda 50 dns, 70 dns, 90 dns yoğunluklarda üretimi yapılmaktadır. Paketlerinde 1 m2' lik levhalar şeklinde 10 adet bulunmaktadır. Minimum yumurta ses yalıtım süngeri siparişi de 10m2'dir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri opsysiyon olup +5 TL fiyat fark etmektedir.

Akustik Yumurta SüngerAkustik Yanmaz Viyol Sünger

Yumurta süngerler akustik izolasyon uygulamalarında sık kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Kendiliğinden yapışkanlı olarakta kullanılabilir. Uygulaması ve kesimi çok kolaydır. İsteğe bağlı belirli boyutlar ve şekillerde ayarlanabilir. ISO kalite belgeli süngerdir. Poliüretan köpükten üretilirler. Yüksek ses emiciliği sayesinde yüksek performans sağlar.

 Akustik Yanmaz Yumurta SüngerSes Yutucu Akustik Yumurta Sünger

Yumurta sünger orta düzey frekanslarda kullanılır. Güçlü sesler kesilmek istenioyrsa bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Yüzeyleri yumurta kutu şeklindedir. Ses mühendisleri tarafından özel şekilde tasarlanmış yumurta süngerler ses yalıtım ve akustik düzenlemede kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Bu süngerlerin içinde bulunan maddeler ses yalıtımı için gerekli olan maddelerdir.

Yanmaz Yumurta Sünger FiyatlarıAkustik Yumurta Sünger Çeşitleri

Yapıcağınız işin profesyonel olmasını istiyorsanız bu süngerleri kullanarak ses yalıtım ve akustik düzenlemesi sağlayabilirsiniz. Genelde diğer süngerle arasında bir fark yoktur. Şeklinin yumurta gibi olması akustik açısından önemlidir. Bu süngerin özelliklerinin başında ortam akustiğini sağlamak gelir. Yumurta süngerlerde yanmazlık özelliği bulunması büyük tehlikeleri önlemektedir. Yangın sırasında alevlerin büyümesini engeller. Ayrıca yangın sırasında erimez ve damlacık oluşturmaz.

 Stüdyo Odası Yumurta Sünger UygulamasıAkustik Viyol Yanmaz Süngerler

Stüdyo ve müzik odalarında sıklıkla kullanılan yumurta akustik ses yalıtım süngerleri uygulaması kolay ve esnek ürünlerdir. Dilerseniz uygulamasını firmamızın tecrübeli teknik ekibine yaptırabilirsiniz. Yanmaz yumurta akustik ses yalıtım süngerlerinin yanmazlık sertifikaları ve ses yutumu değerleri mevcuttur.

Yumurta Sünger Özellikleri

  • Alev temasında damlacık oluşturmaz ve yanmaz.
  • Küf tutmaz ve nemden etkilenmez.
  • Kolay şekillenir ve esnektir.
  • 70 kg/m3 yoğunluk.
  • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
  • Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
  • 40 mm - 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
  • Renk seçeneği melamin köpük gri ve beyaz dır.
  • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri vardır.
  • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.

Akustik Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası, piyano odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, reji odası,  televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneradör kabini,kompresör odası, makine dairesi, kazan dairesi gibi vb.

Yumurta Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Yumurta Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri yumurta sünger ses absorbe

VİCOSTİC FLEXİ A50 SÜNGER | AKUSTİK KARE SÜNGER

Flexi A50 sünger vicoustic sünger olarakta bilinir. Yüksek ve orta frekanslar için yüksek performans sağlar. Sırayla yerleştirildiği zaman ek yerleri belli olmaz ve kablolar gizlenebilir. Bu süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenlemede etkili olan süngerlerdir. Her türlü mekanda ve alanda mükemmel sonuç verir. 

Vicoustic Flexi Kare SüngerAkustik Ses Emici Kare Sünger

TEKNO TOUCH SÜNGER | KADİFE KAPLI SÜNGER

Tekno touch süngerlerde akustik özelliklere sahip olan süngerlerdir. Diğer akustik süngerlere alternatif olarak renkli şekilde üretilmiştir. İçi poliüretan köpükten üretilen süngerdir. Dışı kadife kaplıdır. Renk seçenekleri çok geniştir ve dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir. Mekanlarda eko ve yankıya engel olan, ortam akustiği düzenleyen bir üründür. Güçlü bir ses yalıtımını tek başına sağlayamaz.

Kadife Kaplı Akustik SüngerRenkli Tekno Touch Sünger

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90 

E-Posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hakkımızda

Tekno Akustik Sünger ve Ses İzolasyon Malzemeleri üreticisi olarak, ses yalıtımı sektöründe her zaman yeniliği ve müşteri memnuniyetimi ön planda tutuyoruz. Sizlerin şikayet ve istekleri doğrultusunda uygulama yapan firmamız, dilerseniz sadece malzeme temininde de size yardımcı olacaktır. Tüm Türkiye'ye ve dünyada bazı ülkere ürün gönderimi sağlamaktayız. Tüm ürünlerimiz sertifikalı ve avrupa standartlarında üretilmektedir.

Hangi Ürünü Kullanmalıyım ?

Eğer yapılacak uygulama akustik yalıtım ve yankı yalıtımı ise akustik ses yalıtım süngerlerinin kaplanması yeterli olacaktır. Eğer amaç yüksek frekanslı bir sesin yalıtımı ise sesi geçen tüm duvarların bariyerli ses yalıtım süngerleri ile kaplanması şarttır hatta yeterli olmadığı durumlarda bir kaç ürün bir arada kullanılabilmektedir. Detay...