Piramit Sünger

Piramit Sünger | Akustik Yanmaz Piramit Sünger

Piramit süngerler yanmaz malzemeden üretilir ve ses emiciliği olan akustik ses yalıtım süngeridir. İsmini piramit şeklinde olduğu için piramit sünger olarak almıştır. Akustik mekanlarda tavan ve duvarlara uygulanan ses düzenleme süngerleridir. Güçlü sesler kesilmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Uygulandığı ortamda eko,yankı gibi ses problemlerini engeller.

Akustik Piramit Sünger FiyatlarıAkustik Ses Emici Piramit Süngerler

Piramit süngerler yanmazlık özelliği kazandırılmış, yanmazlık sertifikalı, ISO kalite belgeli, akustik düzenleme ve ses izolasyonu sağlayan ses yalıtım süngeridir. Birinci sınıf bir üründür. Tek başına güçlü sesleri engelleyemez. Güçlü sesler kesilmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılarak ses yalıtımı sağlanabilir. Akustik mekanlarda ses problemlerini giderir. Piramit sünger poliüretan köpükten üretilir.

 Piramit Sünger UygulamalarıMüzik Odası Piramit Sünger Uygulaması

Piramit süngerler kaliteli, ses yalıtımında ve akustik düzenlemede kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Yüzeyi piramit şeklinde küçük bölmelerden oluştuğu için bu ismi almıştır. Piramit sünger genel olarak ortamlardaki akustiği sağlar. Ayrıca ses yalıtımıda sağlar. Ancak güçlü sesler kesilmek isteniyorsa bariyerli modelleri kullanılarak ses izolasyonu sağlanır ve yüksek performans sağlar. Bariyerli modelleri ile %80 e yakın ses yalıtımı elde edilir.

 Piramit Sünger EbatlarıPiramit Sünger Uygulamaları

Piramit sünger diğer süngerlerle genel olarak aynı özellikte olan süngerdir. Sadece görünüşü farklıdır. Mekanların uygunluğuna göre kullanılır. Renk seçenekleri mevcuttur. Genel olarak en çok beyaz, gri ve siyah renkler tercih edilir. Bu renkler genelde ortamlara uyum sağlarlar. Bu sebeple bu renkler çok tercih edilir. Piramit sünger yanmaz süngerdir. Yanmazlık sertifikalı, ISO kalite belgeli, esnek, kolay uygulanan, küf tutmaz, nemden etkilenmez, temizliğe ihtiyaç duymayan, uygulandığı ortama şık görünüm katan ses yalıtım ve akustik düzenleme sağlayan malzemedir.

  Akustik Piramit SüngerPoliüretan Akustik Piramit Sünger

Piramit süngerler akustik düzenleme sağlar. Poliüretan köpükten üretilir ve yanmazlık sertifikalıdır. Ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemesidir. Kolay uygulanır ve esnektir. Kullanım alanı geniştir. 

 Piramit Sünger Özellikleri

  • Damlacık oluşturmaz, yanmaz ve alev almaz.
  • Temizliğe ihtiyacı yoktur, küf tutmaz ve nemden etkilenmez.
  • Esnektir ve kolay şekillenir.
  • 70 kg/m3 yoğunluk.
  • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
  • Yüksek ve orta frekans bantları yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
  • 40 mm - 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
  • Melamin köpük gri ve beyaz renk seçenekleri mevcuttur.
  • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.
  • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.

Akustik Piramit Sünger ÇeşitleriPiramit Sünger Kullanım Alanları

Piramit Sünger Kullanım Alanları

Stüdyo, atış poligonu, hava alanları, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, bateri odası, prova odası, piyano odası, akustik oda, akustik kabin, konser salonu, reji odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu gibi vb.

Piramit Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Piramit Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri piramit sünger ses absorbe

VİCOSTİC FLEXİ A50 SÜNGER | AKUSTİK KARE SÜNGER

Flexi A50 sünger vicoustic sünger olarakta bilinir. Yüksek ve orta frekanslar için yüksek performans sağlar. Sırayla yerleştirildiği zaman ek yerleri belli olmaz ve kablolar gizlenebilir. Bu süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenlemede etkili olan süngerlerdir. Her türlü mekanda ve alanda mükemmel sonuç verir. 

Vicoustic Flexi Kare SüngerAkustik Ses Emici Kare Sünger

TEKNO TOUCH SÜNGER | KADİFE KAPLI SÜNGER

Tekno touch süngerlerde akustik özelliklere sahip olan süngerlerdir. Diğer akustik süngerlere alternatif olarak renkli şekilde üretilmiştir. İçi poliüretan köpükten üretilen süngerdir. Dışı kadife kaplıdır. Renk seçenekleri çok geniştir ve dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir. Mekanlarda eko ve yankıya engel olan, ortam akustiği düzenleyen bir üründür. Güçlü bir ses yalıtımını tek başına sağlayamaz.

Kadife Kaplı Akustik SüngerRenkli Tekno Touch Sünger

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90 

E-Posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hakkımızda

Tekno Akustik Sünger ve Ses İzolasyon Malzemeleri üreticisi olarak, ses yalıtımı sektöründe her zaman yeniliği ve müşteri memnuniyetimi ön planda tutuyoruz. Sizlerin şikayet ve istekleri doğrultusunda uygulama yapan firmamız, dilerseniz sadece malzeme temininde de size yardımcı olacaktır. Tüm Türkiye'ye ve dünyada bazı ülkere ürün gönderimi sağlamaktayız. Tüm ürünlerimiz sertifikalı ve avrupa standartlarında üretilmektedir.

Hangi Ürünü Kullanmalıyım ?

Eğer yapılacak uygulama akustik yalıtım ve yankı yalıtımı ise akustik ses yalıtım süngerlerinin kaplanması yeterli olacaktır. Eğer amaç yüksek frekanslı bir sesin yalıtımı ise sesi geçen tüm duvarların bariyerli ses yalıtım süngerleri ile kaplanması şarttır hatta yeterli olmadığı durumlarda bir kaç ürün bir arada kullanılabilmektedir. Detay...