Sinema Salonu Akustik Düzenleme

Sinema Salonu Akustik Düzenleme

Günümüzde yaygın olarak sinema salonları ve alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır.Sinema severlerin kaliteli bir sinema deneyimi yaşabilmeleri için sinema salonunun (ortama uygun) Kaliteli bir ses yalıtımı ile izole edilmesi gerekmektedir.Genellikle alışveriş merkezlerinde yaygın olan bu sistem Salon içerisindeki Sinema severlerin seslerinin yankı yapmamasını, Salon içinden ve Salon dışından İçeriye girip çıkan sesi engellemektedir.

Sinema Salonu Ses YalıtımıSinema Salonu Ses Yalıtımı

Bilindiği gibi büyük sinema salonlarında yeterli izleyici sayısına ulaşılmadığı zaman izleyicilerin konuşmalarının gerek gösterimde olan filmin konuşmalarının birbirleriyle etkileşim halinde bulunmalarıyla yankı oluştuğundan mütevellit(dolayı) yankı problemine çözüm olarak geliştirilmiştir denilebilir.

Akustik Sinema Odası Ses YalıtımıSinema Salonu Akustik Düzenleme

Salonda oluşan yankı ve ses geçişlerini engellemek için sinema salonlarında kullanılan belli başlı Ses Yalıtım Malzemeleri; Akustik Sünger, Bariyerli sünger , Bondex Sünger, Akustik Paneller(Kumaş Panel-Ahşap Panel) Basotect (Melamin AntiBakteriyel Yanmaz Malzeme) gibi Malzemeler Kullanılmaktadır.

Akustik Ses YalıtımıSinema Salonu Ses Yalıtımı

Birbirinden farklı renk seçenekleriyle Sinema severlerin gözlerine hitab etmesinin dışında salona büyük bir görsel Hava (Ferahlık) Katmaktadır.Ses yalıtım sisteminin Profesyonel kişiler tarafından uygulanması daha sağlıklı olacaktır.İstenildiği taktirde İthalatçı tarafındanda uygulanabilir.

Sinema Salonu Ses YalıtımıSinema Salonu Ses İzolasyonu

 

VİCOSTİC FLEXİ A50 SÜNGER | AKUSTİK KARE SÜNGER

Flexi A50 sünger vicoustic sünger olarakta bilinir. Yüksek ve orta frekanslar için yüksek performans sağlar. Sırayla yerleştirildiği zaman ek yerleri belli olmaz ve kablolar gizlenebilir. Bu süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenlemede etkili olan süngerlerdir. Her türlü mekanda ve alanda mükemmel sonuç verir. 

Vicoustic Flexi Kare SüngerAkustik Ses Emici Kare Sünger

TEKNO TOUCH SÜNGER | KADİFE KAPLI SÜNGER

Tekno touch süngerlerde akustik özelliklere sahip olan süngerlerdir. Diğer akustik süngerlere alternatif olarak renkli şekilde üretilmiştir. İçi poliüretan köpükten üretilen süngerdir. Dışı kadife kaplıdır. Renk seçenekleri çok geniştir ve dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir. Mekanlarda eko ve yankıya engel olan, ortam akustiği düzenleyen bir üründür. Güçlü bir ses yalıtımını tek başına sağlayamaz.

Kadife Kaplı Akustik SüngerRenkli Tekno Touch Sünger

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90 

E-Posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hakkımızda

Tekno Akustik Sünger ve Ses İzolasyon Malzemeleri üreticisi olarak, ses yalıtımı sektöründe her zaman yeniliği ve müşteri memnuniyetimi ön planda tutuyoruz. Sizlerin şikayet ve istekleri doğrultusunda uygulama yapan firmamız, dilerseniz sadece malzeme temininde de size yardımcı olacaktır. Tüm Türkiye'ye ve dünyada bazı ülkere ürün gönderimi sağlamaktayız. Tüm ürünlerimiz sertifikalı ve avrupa standartlarında üretilmektedir.

Hangi Ürünü Kullanmalıyım ?

Eğer yapılacak uygulama akustik yalıtım ve yankı yalıtımı ise akustik ses yalıtım süngerlerinin kaplanması yeterli olacaktır. Eğer amaç yüksek frekanslı bir sesin yalıtımı ise sesi geçen tüm duvarların bariyerli ses yalıtım süngerleri ile kaplanması şarttır hatta yeterli olmadığı durumlarda bir kaç ürün bir arada kullanılabilmektedir. Detay...