Labirent Sünger

Labirent Sünger | Akustik Yanmaz Labirent Sünger

Yüzeyi labirent şeklinde olan ses yalıtım süngeridir. Yüksek ses yutum katsayısına sahiptir. Labirent sünger akustik düzenleme ve ses yalıtımında kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlayamaz. Güçlü derecede sesler kesilmek istenioyrsa bariyerli modelleri kullanılarak ses izolasyonu sağlanır ve yüksek performans gösterir. Labirent süngerler ses emici özellikte malzemelerdir. Birinci sınıf üründür ve yanmaz malzemeden üretilir. Yanmazlık sertifikalı süngerdir.

 Akustik Labirent SüngerLabirent Sünger Fiyatları

Labirent sünger akustik sünger çeşitlerinden birisidir. Poliüretan köpükten üretilir. Labirent sünger yanmaya karşı çok dirençli ve dayanıklıdır. Labirent sünger kolay uygulanır ve esnektir. Uygulandığı ortamda ses yutma özelliği olduğu için akustik düzenleme sağlar. Kullanım alanları geniştir. Evinizde, iş yerlerinizde, müzik kayıt odalarında, stüdyolarda, toplantı odalarında, konferans salonlarında, jeneratör odalarında vb. bir çok mekanda kullanılır.

 Labirent Sünger Ses Yalıtım UygulamalarıYanmaz Labirent Sünger Fiyatları

Günümüzde ses izolasyonu ortak yaşam alanlarının artması sebebiyle önemli ihtiyaç haline gelmiştir. Yeni yapılan binalarda gürültü seviyesini kontrol altına almak için ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Labirent sünger ortamın akustiğini düzenler. Örneğin akustik ses yalıtım süngeri olmayan bir stüdyoda yapılacak kayıtlar kalitesiz, kulağa hoş gelmeyen bir ses meydana gelir. Ortamda yankı, eko gibi ses problemleri ile karşılaşırsınız. Bu akustik süngerleri kullanarak bu sorunları giderebilir, ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayabilirsiniz. Labirent süngerlerde akustik sünger sınıfına girer. Yüzeyi labirent şeklinde olduğu için ismini labirent sünger olarak almıştır.

Aksa Akustik Labirent Sünger UygulamasıSes Emici Labirent Sünger

Uygulandığı ortama şık bir görünüm katar ve dekoratiftir. Ses emiciliği ile ses yalıtımı sağlar. Poliüretan köpükten üretilir. Labirent sünger yanmaz malzemedir. Yanmazlık sertifikalı, ISO kalite belgeli, renk seçeneği olan, akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlayan ses izolasyon süngeridir. Birinci sınıf bir süngerdir. Havalandırma kanalları, jeneratör, kompresör kabinleri, mekanik dariler, disko, sinema, restoran, konser salonları, konferans salonları, toplantı salonları vb. bir çok mekanda akustik düzenleme gereken alanlarda kullanılır. Labirent süngerlerin kullanım alanı çok geniştir.

Labirent sünger bariyerli modelleri kullanıldığında %80 e varan ses izolasyonu sağlar. Mekandaki akustiği düzenler.

Labirent Sünger Özellikleri

 • Damlacık oluşturmaz, yanmaz ve alev almaz.
 • Temizliğe ihtiyacı yoktur, küf tutmaz ve nemden etkilenmez.
 • Esnektir ve kolay şekillenir.
 • 70 kg/m3 yoğunluk.
 • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
 • Yüksek ve orta frekans bantları yanında düşük frekans bantlarında da etkilidir.
 • 40 mm - 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
 • Melamin köpük gri ve beyaz renk seçenekleri mevcuttur.
 • Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
 • Labirent Sünger ÇeşitleriYanmaz Akustik Labirent Süngerler

Labirent Sünger Özellikleri

Hava alanları, ofis, atış poligonu, çağrı merkezi, toplantı salonu, konferans salonu, tiyatro salonu, sinema salonu, ev sinema odası, konser salonu, prova odası, akustik oda, akustik kabin, stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, enstrüman - çalgı odası, piyano odası, bateri odası, televizyon stüdyosu, radyo stüdyosu, jeneratör kabini, kompresör odası, makine dairesi, kazan dairesi gibi vb.

Labirent Sünger 50, 70 ve 90 Yoğunluk Yanmazlık Testleri

tb50 tb50 tb50

Labirent Akustik Sünger Ses Yutumu Verileri labirent sünger ses absorbe

VİCOSTİC FLEXİ A50 SÜNGER | AKUSTİK KARE SÜNGER

Flexi A50 sünger vicoustic sünger olarakta bilinir. Yüksek ve orta frekanslar için yüksek performans sağlar. Sırayla yerleştirildiği zaman ek yerleri belli olmaz ve kablolar gizlenebilir. Bu süngerler ses yalıtımı ve akustik düzenlemede etkili olan süngerlerdir. Her türlü mekanda ve alanda mükemmel sonuç verir. 

Vicoustic Flexi Kare SüngerAkustik Ses Emici Kare Sünger

TEKNO TOUCH SÜNGER | KADİFE KAPLI SÜNGER

Tekno touch süngerlerde akustik özelliklere sahip olan süngerlerdir. Diğer akustik süngerlere alternatif olarak renkli şekilde üretilmiştir. İçi poliüretan köpükten üretilen süngerdir. Dışı kadife kaplıdır. Renk seçenekleri çok geniştir ve dekoratif amaçlı kullanılabilmektedir. Mekanlarda eko ve yankıya engel olan, ortam akustiği düzenleyen bir üründür. Güçlü bir ses yalıtımını tek başına sağlayamaz.

Kadife Kaplı Akustik SüngerRenkli Tekno Touch Sünger

Teknofoam Akustik İzolasyon San. ve Dış Tic. A.Ş.

Adres : Şerifali Mah. Alptekin Cad. No:12/1 Ümraniye / İstanbul

Ofis İrtibat : 0216 557 61 90 

E-Posta : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hakkımızda

Tekno Akustik Sünger ve Ses İzolasyon Malzemeleri üreticisi olarak, ses yalıtımı sektöründe her zaman yeniliği ve müşteri memnuniyetimi ön planda tutuyoruz. Sizlerin şikayet ve istekleri doğrultusunda uygulama yapan firmamız, dilerseniz sadece malzeme temininde de size yardımcı olacaktır. Tüm Türkiye'ye ve dünyada bazı ülkere ürün gönderimi sağlamaktayız. Tüm ürünlerimiz sertifikalı ve avrupa standartlarında üretilmektedir.

Hangi Ürünü Kullanmalıyım ?

Eğer yapılacak uygulama akustik yalıtım ve yankı yalıtımı ise akustik ses yalıtım süngerlerinin kaplanması yeterli olacaktır. Eğer amaç yüksek frekanslı bir sesin yalıtımı ise sesi geçen tüm duvarların bariyerli ses yalıtım süngerleri ile kaplanması şarttır hatta yeterli olmadığı durumlarda bir kaç ürün bir arada kullanılabilmektedir. Detay...